Парафія св.Йоана Хрестителя м.Біла Церква

Розарійні кола

Розарій - це поєднання усної молитви і роздуму над Таємницями життя Христа і Його Матері. Ця молитва зазвичай здійснюється за допомогою чоток. Окрім молитви, зверненої до Діви Марії ми роздумуємо над словами молитов "Отче наш" і "Слава Отцю...". Весь Розарій охоплює 20 подій, або "таємниць", з яких 5 радісних - з дитинства Ісуса Христа, 5 світлих, введених Папою Йоаном Павлом II, 5 скорботних, - що відносяться до страждань Ісуса і Його смерті, і 5 славних - що нагадують про вічну славу Ісуса і Марії на небесах...

За традицією, радісні таємниці читаються в понеділок і суботу, скорботні - у вівторок і п'ятницю, світлі - в четвер, славні - в середу і неділю. Здійснюється хресне знамення, читається "Вірую в Бога Отця...". Потім береться перша намистина і читається "Отче наш". На трьох наступних - три рази "Радуйся, Маріє" (для помноження віри, надії і любові). Після цього - "Слава Отцю...". Ці молитви складають вступ Розарію. Після цього оголошується назва частини і першої таємниці. На великій намистинці читається "Отче наш", на маленьких - 10 "Радуйся Маріє". В кінці кожної таємниці вимовляється "Слава Отцю...".

Історія

Перші згадки про використання схожих з розарієм молитов із чотками в християнських монастирях відносяться до IX століття. Сучасний вигляд чотки придбали в XIII столітті. Католицька традиція офіційно пов'язує їх появу з явленням Діви Марії св. Домініку в 1214 році. Особливу роль у поширенні молитви Розарію зіграв орден домініканців в XV столітті. Саме з цією молитвою традиція пов'язує перемогу католицької Європи над турками при Лепанто, в пам'ять про яку було встановлено свято Діви Марії — Цариці Розарію (7 жовтня).

Опис

Діва Марія передає розарій святому Домініку. Гвідо Рені, 1596—1598

Класичні чотки для Розарію складаються зі зв'язаних в кільце 5 наборів з десяти малих намистин і однієї великої, а також трьох малих, однієї великої намистини і хреста. Існують також інші, менш поширені різновиди.

Молитва Розарію, що читається із чотками, представляє собою чергування молитов Отче нашРадуйся, Марія та Слава, яким повинні допомагати роздуми про таємниці, які відповідають певним євангельським подіям. Існують чотири види таємниць:

• Радісні, в яких розмірковує про таємницю Божої любові
    • Благовіщення Божої Матері
    • Відвідування Дівою Марією св. Єлизавети
    • Народження Ісуса Христа
    • Стрітення Господнє
    • Набуття Отрока Ісуса в Єрусалимському храмі
  • Світлі
    • Хрещення Ісуса в Йордані
    • Об'явлення Господа Ісуса про Себе на шлюбному бенкеті в Кані
    • Сповіщення Царства Божого і заклик до звернення
    • Преображення на горі Фавор
    • Встановлення Євхаристії
  • Скорботні, в яких розмірковує про таємницю Ісуса Христа, яка відбулася через розп'яття
    • Передсмертна боротьба в Гефсиманському саду
    • Бичування Ісуса Христа
    • Увінчання тернами
    • Хресний шлях
    • Смерть на хресті
  • Славні, в яких прославляється Христос, через якого і разом з яким християни прагнуть до вічного життя
    • Воскресіння Христа
    • Вознесіння Христа
    • Зішестя Святого Духа на апостолів
    • Успіння Пресвятої Богородиці
    • Увінчання Діви Марії небесною славою.

Кожен вид включає в себе по 5 таємниць, таким чином, одне коло Розарію дозволяє поміркувати про один вид таємниць. Повний Розарій, що включає в себе всі 4 види таємниць, складається таким чином з 4 кіл.

Порядок читання Молитви Розарію

1. Здійснюється хресне знамення, цілується хрест на чотках і читається вступна молитва Розарію.
  2. Береться хрест і читається Апостольський символ віри.
  3. Береться перша намистинка і читається Отче наш.
  4. На трьох наступних — три рази Богородице Діво. Після цього — Слава. Ці молитви складають вступ Розарію.
  5. Після цього оголошується назва виду таємниць і першої таємниці. На великій бусинці читається Отче наш, на маленьких десяти — Богородице Діво. В кінці кожної таємниці вимовляється Слава і короткі молитовні вигуки, наприклад Фатимська молитва.
  6. По закінченні молитви за Розарієм читаються заключні молитви.

Порядок читання Розарію з ходом часу суттєво не змінювався, за одним винятком — у 2002 папа Іоанн Павло II додав (точніше, «рекомендував» не в обов'язковому порядку) світлі таємниці до трьох історично існуючих: радісним, скорботним і славним.

Джерело: http://uk.wikipedia.org/wiki/

Создан 16 янв 2013